ŽUPAN URUČIO KLJUČEVE Domovima zdravlja Dubrovnik i Ploče dva vozila vrijednosti 550 tisuća kuna

Župan Nikola Dobroslavić svečano je uručio ključeve dva nova sanitetska vozila ukupne vrijednosti oko 550 tisuća kuna ravnateljima Doma zdravlja Dubrovnik Branku Bazdanu i Doma zdravlja Ploče Vinku Matiću u ponedjeljak u Dubrovniku. Primopredaji je nazočila i zamjenica župana Žaklina Marević.

Župan Dobroslavić ovom je prilikom naglasio kako je ove godine u zdravstvo u županiji uloženo oko 28 milijuna kuna, a riječ je o decentraliziranim sredstvima kao i sredstvima županijskog proračuna.

”Drago nam je da smo i ovime pomogli u obnavljanju voznog parka naših zdravstvenih ustanova. Ove godine riječ je o ukupno šest vozila – tri sanitetskog prijevoza, dva za hitnu medicinu te jednom patronažnom vozilu. Dubrovačko-neretvanska županija puno ulaže u zdravstvo, a ove godine još i više kroz mjere pomoći u borbi protiv pandemije koronavirusa. Ove godine iznos će se kretati oko 28 milijuna kuna, a osim sredstava namijenjenih za održavanje zgrada i vozila, ove smo godine izdvojili posebno i sredstva za pomoć u borbi protiv COVID-19 i to dva milijuna kuna te još 2,5 milijuna kuna za sofisticirane medicinske uređaje na Odjelu za radiologiju Opće bolnice Dubrovnik, zatim za specijalizacije kao i smještaj gostujućih liječnika”, napomenuo je župan Dobroslavić.

Ravnatelj Doma zdravlja Dubrovnik Branko Bazdan istaknuo je kako njihovih 16 vozila sanitetskog prijevoza godišnje prijeđu 1,2 milijuna kilometara, zbog čega je važno obnavljati vozni park.

”Nama su jedno do dva nova vozila godišnje jako bitna. Dom zdravlja Dubrovnik ukupno raspolaže sa 16 sanitetskih vozila, imamo osam i pol timova i svaki tim po dva vozila. Za Dubrovnik je najznačajnije to što vozimo u klinike u Zagrebu, Rijeci i ostalim gradovima. Dnevno obavimo do dva takva prijevoza. Uslijed pandemije koronavirusa imamo značajno povećanje lokalnih prijevoza, odnosno prevozimo na testiranje osobe za koje se sumnja ili jesu pozitivne na COVID-19”, istaknuo je Bazdan.

Ravnatelj Doma zdravlja Ploče Vinko Matić naglasio je kako ovaj Dom zdravlja nastoji pomlađivati svoja vozila kao i ostalu opremu.
”Mi na raspolaganju imamo šest vozila, a svakodnevno vodimo ljude na dijalizu u Metković. Dosta je tu prijevoza i za Zagreb, Split i Dubrovnik. Potrebe ljudi su sve veće. Što se tiče našeg Doma zdravlja, stižemo sve, iako nije lako. Usluge imamo i telefonski, ali broj pacijenata se ne smanjuje. Olakšavamo tako našim bolnicama život, jer da jedan do dva posto manje ljudi dođe u bolnicu to je olakšanje”, zaključio je Matić.

Izvor: Dubrovački vjesnik